Головна » Файли » Максимів Віта Вікторівна » Образотворче мистецтво

Як змішувати кольори
23.10.2017, 08:39

Як змішувати кольори
 
Всілякі кольори, відтінки, насиченість та яскравість фарб — все це впливає на сприйняття людиною будь-якого предмета, будь то картина, рослина, одяг або інтер’єр. Дивовижне розмаїття фарб навколишнього світу засноване лише на трьох основних (чистих) кольорах, все інше — відтінки, отримані шляхом їх змішування. Щоб отримати гармонійне поєднання фарб, треба знати, як змішувати кольору.
Інструкція
1.    Визначтеся з тим, яким повинен бути кінцевий результат. Якщо хочете отримати чистий однотонний колір, скористайтеся правилами для змішування кольорів. До основного кольору, які неможливо отримати шляхом змішування інших кольорів, віднесені червоний, синій і жовтий. Зате якщо змішати їх між собою, вийде новий колір. Так, щоб отримати зелений колір, змішайте в рівних частках синій і жовтий кольори, для отримання фіолетового кольору візьміть червоний і синій, для помаранчевого — червоний і жовтий. Якщо вам потрібен коричневий колір, змішайте зелений і червоний, а для одержання кольору морської індійські візьміть синій і зелений кольори.
2.    Щоб отримати насичений кінцевий колір, беріть яскраві базові фарби. Якщо потрібні пастельні тони, вибирайте світлі базові тони або додайте трохи білого кольору. Від того, в яких пропорціях ви змішайте кольору, і буде залежати кінцевий результат.
3.    Змішувати різні кольори і відтінки в однієї речі (зображенні, кімнаті, одязі) теж потрібно з розумом. Щоб не отримати в результаті дисгармонійну картину, пам’ятайте про правила поєднання кольорів. Вибирайте відтінки, близькі один до одного в колірній палітрі. Близько один до одного розташовані, наприклад, такі відтінки, як темно-синій, синій, блакитний.
4.    Крім того, стежте за «температурним режимом», адже кольори теж бувають холодними і теплими. Жовтий і зелений або червоний і помаранчевий близькі один до одного і за кольором, і по температурі.
5.    Для отримання яскравих динамічних сполучень використовуйте колір-протилежність (тобто колір, що знаходиться напроти обраного вами кольору в колірному колі). До речі, такі сполучення часто зустрічаються в живій природі. Наприклад, червоний і зелений (квіти, ягоди), синій і жовтий (нічне небо і місяць), блакитний і помаранчевий. Щоб визначити колір, протилежний вибраному, відкрийте будь-який графічний редактор.
6.    Білий і чорний — універсальні кольори, вони поєднуються з будь-якими іншими кольорами та відтінками. Дані кольори не відносяться до «чистим», їх теж отримують шляхом змішування інших кольорів спектру.

 

Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: max
Переглядів: 59 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Хмаринка світлин
Ми на карті Google
Наше опитування
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 97
Прогноз погоди
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Моя IP
Для перегляду сайту рекомендується використовувати браузери Mozilla Firefox, Opera або Google Chrome

54.81.112.7