Головна » Файли » Наконечна Алла Анатоліївна » Організаторська діяльність

СВЯТО ДО ДНЯ МАТЕРІ
24.04.2018, 12:29

Ведучий 1. Доброго дня, шановні гості нашого свята! Доброго дня, любі наші мами!

Ведучий 2. Сьогоднішнє свято ми приурочуємо дню матері, віддаємо данину любові тим, до кого звертаємося в радості і печалі – нашим матерям – берегиням українського роду.

Ведучий 1. В останній місяць весни, у травні, коли земля вкривається травами і квітами, коли стоять прекрасні дні і літо стукає у двері. Україна відзначає дуже світле та красиве свято – День Матері.

Ведучий 2. Мама… Це – найдорожча і найцінніша у світі людина для кожного з нас. Перші кроки, перші слова, – все це її турботи, її справи, її життя. Де б не були і щоб не робили, куди б не закинула нас доля і що б з нами не трапилося, ми знаємо, що материнське серце все відчуває - про все знає. Ми впевнені, що мама завжди поспішить нам на поміч, незважаючи на те. скільки нам років – три чи тридцять. Немає в цілому світі святішої і кращої «професії», ніж материнство.

Ведучий 1. У цей день, дорогі і рідні мами прийміть наші найщиріші вітання зі святом. Бажаємо вам щастя, здоров’я, родинного тепла, любові та справжнього людського щастя. Хай ваші діти – найкращі і найгарніші у світі – приносять вам лише радість та втіху!

Ведучий 2. Для вас звучить у дарунок пісня

Виконує учениця 11 класу Ткач Катя

Пісня (Катя 11 клас)

 

Ведучий 1. Мама, матуся, мамуся, мамочка, матіночка, неня, ненечка…Які надлюдські глибини скарбів містить це слово в собі, бо називає людину, яка завжди для нас найближча, найдорожча, найдобріша, наймиліша.

 

Ведучий 2. Що це за днина? Що це за свято,
Що сюди зійшлося так людей багато?

Ведучий 1. Знаю, що за днина, це всім варто знати:
То прийшли всі люди мамі честь віддати!

Ведучий 2. Мама… чи є світі слово більш прекрасне і ніжне? У матері добрі та лагідні руки, найвірніше серце – в ньому ніколи не згасає любов, воно ніколи не залишається байдужим.

Ведучий 1. Тільки жінка може тимчасово зупинити час. Саме тому ми хочемо, щоб ви відкинули всі думки і поринули у чарівний світ танцю.

Танець «Рок-н-рол» 5 клас

 

Ведучий 1. Слово «мати»... Вічне й неповторне, як світ. Де б ми не Були, що б не робили, та завжди матуся освітлює наш шлях своїм ніжним серцем, відданим своїй дитині. Вона завжди поруч –і в дні важкі, і в дні на щастя щедрі

 

Ведучий 2. Вас прийшли привітати піснею учні 2-го класу.

Пісня «Краплинки» 2 клас

Катя. Колишися, колисонько,

Із дуба, із дуба,

Колишися в колисочці,

Дитиночко люба.

Колишися, колисонько,

З горішка, з горішка

Колишися в колисочці

Мамине потішко.

 

Аліна. Мама…Із букви- краплинки та звуку сльозинки народиться одного дня на світ святе слово „м-а-м-о”, мовлене устами янголятка, і осяє хатину, як дар Божий, тільки не дано нам запамятати цю мить, як не згадати того дня, коли над нашою колискою вперше нахилилась мати. Це – мить, і це – вічність!”

Учень 1 класу. Ще в колисці немовля

Слово „мама” вимовля.

Найдорожче в світі слово

Так звучить у рідній мові.

Мати, матінка, матуся,

Мама, мамочка, мамуся!-

Називаю тебе я,

Рідна ненечко моя!

Ведучий 1: Зустрічайте, для вас любі мами, співають наймолодші козаки - учні 1 класу.

Пісня (1 клас) Ми – козаки!

 

Ведучий 1. У цей святковий день найщиріші вітання ми шлемо вчителям-пенсіонерам. Прийміть наші слова вдячності за те, що ви є. Жінка безцінна. Високе призначення дано їй на землі. Вона дбайлива мати, любляча дружина, берегиня сімейного вогнища. Вона несе в світ життя, любов і красу. Низько вклоняємось вам за натхненну працю, за родинний затишок, який ви збагачуєте своєю жіночою ніжністю, теплотою і ласкою, за вашу безмежну людську щирість і доброту.

Хай Бог охороняє Вас від злого,
Хай світить сонце і колосяться жита,
Щоб ви були щасливі і здорові
На многіє і многії літа!

До слова запрошується вчитель-пенсіонер: ____________________________

Виступ вчителя-пенсіонера

Ведучий 2. Сьогодні ми не можемо не згадати імена жінок-вчителів, хто відійшов у вічність. Їх завжди пам’ятають стіни нашої школи, їх імена згадує не одне покоління. Згадаємо їх поіменно: Підгородецька Емілія Михайлівна, Григорєва Євгенія Михайлівна, Лісніцька Марія Володимирівна, Білоус Ольга Юхимівна, Городецька Ядвіга Матвіївна, Рєзнік Поліна Йосипівна, Пожарнюк Віра Лукянівна, Храплива Раїса Федорівна.

Тож вшануємо їх хвилиною мовчання.

Хвилина мовчання + виступ Каті на скрипці

Катя. Слово „мама” росте разом з нами тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квітка, як гладить дитину по голівці рідна рука. І так же тихо воно приходить на уста – промінцем маминої усмішки і ласкавістю її очей, листочком вишні і світлинкою сонця, пелюсткою квітки і радістю веселки, теплою лагідністю руки і вечірньою молитвою

 

Аліна. Мамо! Немає милішого слова,

Ти ж бо життя і творіння основа,

Пензель, перо надихались тобою.

Вічна ти в пісні – з болем – любовю.

 

Ведучий 2. Про любов, яка живе у їхньому серці, заспівають зараз учні 6 класу.

Пісня «Мамині руки» 6 клас

 

Леся. Вимовляєш слово „мама” – і ввижається мені добра її усмішка, каре, іскристе мерехкотіння в очах, ласкаве звучання голосу. Жоден колір, либонь не пов”язується з її образом, тільки здається, наче сяє чимось золотистим від її очей, вишневим від її губ, яблуками-антонівками від її рук – і за всім цим щемко постає слово „рідна”, таке,хвилююче, мов усі кольори, разом узяті.

 

 

Віка. Усі кольори увібрав у себе образ неньки. Бо любить вона сіяти і плекати любисток та м”яту, матіоли, різнокольорові мальви, а понад усе – чорнобривці.

 

Аліна.

Мама... Вимовляєш це рідне до болю слово, і перед тобою постає образ її - єдиної, наймудрішої, найсвятішої... І де знайти ті слова, якими можна було б виразити свою безкінечну любов до матері? Ластівко, журавко, пісне моя! Твої очі нагадують чисті озерця, в яких така прозорість, глибина і ніжність, що видно всю твою душу і всю твою вічність.

 

 

Ірина Мама... В цьому слові і переливчаста пісня жайворонка, і дзвінке дзюрчання весняного струмочка, і жовті пасма дощів осіннього падолисту. Мама дала нам життя, навчає всіх життєвих премудрощів, вчить розуміти людей і творити добро, шанувати хліб та українські традиції.

 

 

Танець український 3 клас

Ведучий 1. Виховує мама синів і дочок, надіється, що буде до кого на старість прихилитися. А вони, розлетівшись по світу довго-довго не навідуються до отчого дому. Лише скупі листи приходять час від часу.

Аліна. Сину мій! Оце тобі пишу,

Що образу в серці я ношу:

Мало пишеш ти чомусь мені,

І летять, і відлітають дні

У моїй гіркій самотині.

Часто я сиджу біля вікна,

Думу собі думаю одна,

І тривожать неспокійні сни:

Як вони живуть мої сини?

Напиши ж хоч слово, сину, мій,

Хоч півслова матері своїй...

 

Віка. Так, матері завжди хочеться дізнатися, як там її дитина живе, чи добре влаштована, чи не холодно у квартирі, чи не голодна, які товариші її оточують.

Листи до матері – ніби барометр, за яким можна судити про ставлення дітей до неї, про їхню моральну чистоту.

 

Ірина. І завжди тривожно матусям випускників: чи то одинадцятикласників, чи четвертокласників… Що чекає їхніх дітей попереду, коли вони ступають на нову сходинку життя ?

 

Танець «Вальс» 4 клас

 

Леся. І скільки б тобі не було років – п”ять чи п”ятдесят, - тобі завжди потрібна мати, її ласка, її погляд. Чим більша твоя любов до матері, тим світліше й радісніше твоє життя. Адже як важко тоді коли ... (пауза)

 

Катя Мчать літа, мов без припону коні,

Сніг на скроні сріблом опада.

Мамо, мила, дай свої долоні,

Твоя доня пісню їм склада.

Скільки діла руки ці зробили!

Жали, ними пестили малят.

Ну, а борщ який смачний варили!

Як уміли коси заплітать!

Припаду до ручок тих устами,

Ревно їх сльозами окроплю...

Як сивіють рано наші мами!

Як ми пізно млієм від жалю!

 

Катя. І хочеться так низько вклонитися трудівницям і побажати, щоб здійснилися сонячні мрії материнські і надії, щоб оточувало їх синівське тепло і доброта донечки, щоб безмежно раділи вони за успіхи своїх дітей.

Танго 8 клас

Ведучий 1. У давнину українці виражали себе завдяки вишитим на чоловічій або жіночій сорочці візерункам. Українська вишивка - це «молитва без слів», а сама вишиванка – це є оберіг людини. Вишита сорочка здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала.

 

Ведучий 2. «Тому так ревно матуся обирає візерунок для вишиванки сина, чи доньки, з великою ніжністю та любовю кладе хрестик за хрестиком на біле полотно…

 

СЛОВА для 9-го класу

Вишивала мама синіми ниткам,-

зацвіли волошки буйно між житами.

Узяла матуся червоненьку нитку, -

запалали маки у пшениці влітку.

 

Оберіг-сорочку вишила для сина.

Візерунком стали квіти України:

маки та волошки, мальви біля хати.

Долю для дитини вишивала мати.

 

Оберіг-сорочку вишила для сина.

Візерунком стали символи Вкраїни:

і верба, й калина, сонях біля хати.

Щастя для дитини вишивала мати.

 

Білими по білім вишивала ненька,

до ниток вплітала всю любов серденька.

Дрібно гаптувала росяні мережки,

щоб не заростали у дитинство стежки.

 

Пісня «Мамина сорочка», 9 клас

 

Ведучий 1. Щасливі діти, матусі яких поруч. Та реалії сьогодення змушують багатьох жінок залишати рідну домівку і дорогих дітей, щоб здобути копійку. І сумує ненька в чужому краї, й тривожний сон дітей без матусі… Хіба може сонячне тепло замінити материнське!?

 

 

 

 

Ведучий 2. «Життя без батька,

матері тепла,

Це — як дитя,

загублене в пустелі,

Як пісня, що

без музики жила,

Як білий лебідь,

що зостався сам у небі»

 

Пісня «Я сумую за тобою», 8 клас

Ведучий 1 Якщо говорити між нами,

То все починається з мами.

І казочка перша у світі,

І сонячна подорож в літо.

Найперші легенькі сніжинки

І сяюче диво – ялинка.

 

Ведучий 2. Від мами – і літери,

Й слово,

І зроблена разом обнова....

Якщо говорити між нами,

То все починається з мами.

 

Ведучий 1. А як влучно висловився про матусю український народ у прислів’ях:

 

— Нема того краму, щоб купити маму.

— Материн гнів, як весняний сніг, рясно впаде, та скоро розтане.

— Мама одною рукою б’є, а другою гладить.

— Нема цвіту білішого, як цвіт на калині. Нема в світі ріднішого, як мати дитині.

— На сонці добре сидіти, а коло мами добре жити.

 

«Лагідна пісня», Леся Стельмащук 9 клас

Ведучий 2. Сьогодні у нас і бабусине свято, і хочеться всіх привітати мені. Дорогі бабусі! За щоденними турботами ми не маємо часу подякувати за добро, яке ви робите для дітей, онуків, правнуків. Ви є невгамовна трудівниця, ваші руки не знають спочинку.

Пахнуть руки її огірочками, свіжовипраними сорочками.

Пахнуть рученьки ніжною ласкою,

Онучаток маленьких колискою.

Непомічені, вкрай натруджені,

Невідзначені, хоч заслужені.

 

Ведучий 1. Білий сніг упав тобі на скроні,

Старість ладно стелиться до ніг.

І давно поморщені долоні ,-

Мабуть, безліч пройдено доріг...

Ти по них невтомно крокувала

Тяжко, важко, часом в самоті.

І мету свою, ти, твердо знала,

Знала свою ціль ти у житті.

Ти навчила чесно працювати

І добра навчила, як завжди,

Щоб могли ми увесь світ пізнати

Й на землі лишить свої сліди.

Ти дала нам віру і надію, щоб ішли ми з ними в майбуття.

Мала ти одну велику мрію

І до неї йшла крізь все життя.

 

 

Ведучий 2. Хай сніги не падають на скроні,

Квіти хай і пахнуть, і цвітуть,

Щоб у мам й бабусь не морщились долоні,

І хай вони вічними будуть!

 

Ведучий 1.. Дорогі наші мами!

Бажаємо усім вам щиро

Тепла, здоров’я, щастя, миру!

І світла, радості щодень

Та щирих слів, нових пісень!

 

Ведучий 2. Щоб усмішками ви цвіли

Й завжди веселими були!

Й до вас приходили, мов казка,

Тепло, любов, надія й ласка.

Хай сонечко для вас сміється,

А вам усе в житті вдається.

І хай панує в світі знов

РАЗОМ: Надія, Віра і Любов!

Танець 7 клас

Учасники вокального гуртка виходять на сцену

Ведучий 2 За Ваш скарб дорогі мами, за дітей, за рідну пісню колискову, за рідну мову, за світлий серпанок дитинства — за все ми низько вклоняємось і кажемо щире ВСІ РАЗОМ «Спасибі».

Щастя Вам, усмішок, солодкого щему душі!

 

Ведучий 1. Дорогі діти! Сьогодні ви подарували справжнє свято своїм найріднішим. Це прекрасно! Давайте говорити своїм матусям і бабусям, лагідні слова щоднини, щогодини, полегшувати їх нелегку домашню працю, підтримувати у важку хвилину. Нехай вони благословляють вас на добрі справи, а ваші вчинки ніколи не засмутять їхні серця. Робімо наших мам щасливими!

Найкращі дні для наших матерів –

це дні, коли щасливі їхні діти.

Від нас залежить, скільки днів таких

ми можемо для матері зробити.

 

Ведучий 2. Що ж , пам’ятаймо , милі діти,

Пам’ятаймо завжди з вами,

Що для нас в цілому світі

Найдорожчі - наші мами.

І маленьким , і дорослим -

Все дають вони з любов’ю

Ніжне серце, світлий розум,

Сили нашому здоров’ю.

Фінальна пісня (учасники гуртка Зоринка)

Пісня «МАМИН ДЕНЬ»

Вчитель. Шановні мами, ми з великим бажанням приєднуємося сьогодні до щирих привітань ваших дітей. Прийміть нашу вдячність за вашу відданість і ніжність, терпіння і працю. Нехай любов, дарована дітям, повернеться сторицею, рясними Божими благословеннями!

 

 

 

 

 

 

Категорія: Організаторська діяльність | Додав: Alla_Anatolivna
Переглядів: 68 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Хмаринка світлин
Категорії розділу
Ми на карті Google
Наше опитування
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 98
Прогноз погоди
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Моя IP
Для перегляду сайту рекомендується використовувати браузери Mozilla Firefox, Opera або Google Chrome

54.198.54.179